Які трансформації системи охорони можливі під час війни, як зробити надання медичних послуг прозорішим, ефективно управляти лікувальним закладом та розпоряджатися коштами, - усе це та багато іншого обговорювали в межах зустрічі делегацій медичних закладів та пацієнтських спільнот з різних регіонів України, яка відбулася на базі Канівського центру медико-санітарної допомоги та багатопрофільної лікарні.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Зустріч організував Благодійний фонд «Пацієнти України» за підтримки National Endowment for Democracy. До слова, вже кілька років поспіль фонд проводить подібні заходи, для закладів охорони здоровʼя, що повірили в медреформу та надають пацієнтам якісну медичну допомогу і можуть поділитися своїм досвідом з іншими.

Гостей з Дніпропетровщини, Миколаївщини, Херсонщини, Буковини і Черкащини зустрічали секретарка міської ради Оксана П’яткова, заступниця Канівського міського голови Тетяна Жівотова, директорка Канівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Горьова, головна лікарка Канівської багатопрофільної лікарні Віра Шапошник, директорка БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко та координаторка програми Оксана Мусієнко.

«Пишаємося нашими закладами охорони здоров’я та дякуємо їм, адже вони дійсно чудові. Підтримуємо їх, залучаємо до різних заходів, проникаємося проблемами, які намагаємося вирішувати. Попри те, що зараз складний час для громади у нас є різні програми підтримки медичних закладів та навіть заплановано придбання житла для лікарів, але через відсутність ухваленого бюджету поки ми це зробити не можемо. Хоча й маємо надію, що у майбутньому це все буде реалізовано», - зауважила Тетяна Жівотова.

Впродовж кількох годин гості побачили презентації спікерів-керівниць медичних закладів Канева Наталії Горьової та Віри Шапошник, які розповіли про трансформацію закладів охорони здоров’я, їх успішні проєкти, міжнародну співпрацю, залучення грантових коштів, взаємодію з персоналом, про особливості лікування пацієнтів та подальші плани роботи. Також присутні змогли обмінятися досвідом та поговорити про «наболіле» у медичній сфері. Зокрема, хвилювали питання пов’язані з реформуванням медичної галузі, підтримки лікувальних установ місцевими владами, проблеми вакцинації та багато іншого.

«Цей досвід, ця комунікація і обмін думками вони насправді дуже потрібні. Потрібні як нам з вами, так і для донорів, які бачать результат. А це своєю чергою  призводить до ще глибшого реформування системи охорони здоров'я», - зауважила директорка БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко.

Згодом для делегацій медиків провели екскурсії медичними закладами Канева. Завершальним став воркшоп «Наглядова рада як елемент корпоративного управління закладу охорони здоров’я:співпраця зацікавлених сторін».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині відбудеться міжнародний економічний форум.